Street View: Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

aZapraszam do wirtualnego spaceru po Centrum Nauki Kopernik. Warto najpierw zwiedzić wirtualnie, a potem wybrać się do centrum realnie.
Kopernik jest jednym z największych w Europie centrów nauki. Ekspozycja podzielona jest na sześć interdyscyplinarnych galerii z ponad 450 eksponatami. Tu muzyka idzie ramię w ramię z biologią, a matematyka z architekturą. Nauka wchodzi w świat emocji, a nawet sami zwiedzający mogą stać się też przedmiotem obserwacji.

Różnorodność eksponatów zgromadzonych na kilku tysiącach metrów kwadratowych stwarza przestrzeń, w której każdy ma szansę  dokonać odkrycia.

W Koperniku działa pierwszy na świecie teatr robotyczny. Ruchami głównych aktorów – RoboThespianów steruje sprężone powietrze, a zamiast serca łomoce 40-watowy głośnik.

W CNK każdy może poczuć się jak prawdziwy naukowiec, pochylony nad szkłem i probówkami, w otoczeniu spektroskopów czy zestawów elektropneumatyki. Nasze laboratoria pozwalają na samodzielne eksperymentowanie. Pracownie: fizyczna, chemiczna, biologiczna i robotyczna wyposażone są w sprzęt używany w najnowocześniejszych laboratoriach na całym świecie.

Zapraszam do wirtualnego spaceru po Centrum Nauki Kopernik. Warto najpierw zwiedzić wirtualnie, a potem wybrać się do centrum realnie.
Wokół budynku znajduje się Park Odkrywców. Nad jego projektem wspólnie pracowali inżynierowie, artyści i projektanci zieleni. Oprócz artystycznych eksponatów, prezentujących efekty dźwiękowe, znajduje się tu także galeria plenerowa oraz scena letnia.

Centrum jest współorganizatorem Pikniku Naukowego, największej na naszym kontynencie imprezy plenerowej popularyzującej naukę. Zaangażowanie naukowców i zainteresowanie publiczności sprawiły, że możemy pochwalić się imponującymi w skali europejskiej osiągnięciami. W 2005 roku Piknik został wyróżniony przez Komisję Europejską jako jeden z 10 wzorcowych europejskich projektów obszaru „Nauka i społeczeństwo”.

W czerwcu 2011 roku otworzyliśmy jedno z najnowocześniejszych w Europie planetariów. Pod Niebem Kopernika można podziwiać kilkanaście milionów gwiazd. Sferyczny ekran otacza widownię ze wszystkich stron, a technologia 3D daje odczucie zanurzenia w wyświetlanym obrazie. Odbywają się tu pokazy nieba, projekcje filmowe, wykłady oraz spotkania. Planetarium Niebo Kopernika posiada własne studio produkcyjne, gdzie tworzone są oryginalne pokazy filmowe dla naszych widzów.

Jesteśmy jednymi z najmłodszych w rodzinie centrów nauki, jednak udało nam się trafić do czołówki ośrodków uznawanych za najciekawsze i najbardziej innowacyjne na świecie. O zasadniczej potrzebie stworzenia tego typu instytucji i tkwiących w naszym społeczeństwie ogromnych aspiracjach rozwojowych, świadczyć może sukces frekwencyjny Kopernika. W niecałe 2 lata po otwarciu odwiedziło nas przeszło 2 miliony zwiedzających.

Centrum Nauki Kopernik jest instytucją kultury, powołaną i finansowaną przez: Miasto Stołeczne Warszawa, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

http://jacekzakfotomirazak

Marketing w wyszukiwarkach to wypadkowa moich zainteresowań i pracy zawodowej. Jestem fotografem z Trójmiasta, wykonuję też wirtualne spacery. Z zamiłowania zajmuję się promocją w internecie. Zachęcam do lektury i dyskusji.

1 komentarz:

  1. Na pewno jeśli zamierzasz prowadzić bloga powinieneś go także pozycjonować. Tutaj https://fabrykamarketingu.pl/content-marketing/ masz trochę informacji o content marketingu, który moim zdaniem jest na prawdę dobrym działaniem reklamowym i idealnie sprawdza się właśnie w przypadku blogów.

    OdpowiedzUsuń