Specyfikacja algorytmu Google: PandaPanda wzięła od nazwiska jej twórcy – Navneeta Pandy. Narodziła się 23 lutego 2011
Co te jest właściwie algorytm Panda w google.  Panda to agent od plagiatów i wyszukiwacz unikalnej treści. Chodzi oto be strony publikujące ciekawe i unikalne treści były w wyszukiwarce wysoko , a te które kopiując  treści były nisko. Kto zatem najwięcej stracił w wyszukiwarce google?  Najwięcej straciły serwisy , które gromadziły informacje od innych użytkowników, czyli takie które kradły treść innym serwisom. Co zrobić by serwis był w wyszukiwarce wysoko. Serwis musi się skupić na treści – jej wiarygodności rzetelności długości artykułów oraz ich unikalności. Związku z Pandą nalaży pamiętać o dwóch fundamentalnych sprawach strona nie może mieć więcej niż jeden adres. Administrator musi się zdecydować czy strona ma być z www lub bez. Nie dopuszczalna jest praktyka by strona miała dwa adresy np.:  http://www.nazwa.pl/ i http://nazwa.pl/. Kolejnym złym procederem jest przekierowywanie użytkownika na stronę główna jeśli wpisał nie właściwy adres albo kliknął na odnośnik na nieistniejącą stronę.

http://jacekzakfotomirazak

Marketing w wyszukiwarkach to wypadkowa moich zainteresowań i pracy zawodowej. Jestem fotografem z Trójmiasta, wykonuję też wirtualne spacery. Z zamiłowania zajmuję się promocją w internecie. Zachęcam do lektury i dyskusji.

5 komentarzy:

 1. Jestem pod wrażeniem. Bardzo ciekawie napisany artykuł.

  OdpowiedzUsuń
 2. Faktycznie algorytmy Google narobiły sporo zamieszania jeśli chodzi o strony pozycjonowane i moim zdaniem należy mieć się na uwadze stosując niektóre taktyki w SEO. Całkiem niedawno przeczytałem na https://www.zgred.pl/zgredia/jak-zwiekszyc-ruch-na-stronie-internetowej/ o tym jak można w fajny sposób zwiększać ruch na stronie www.

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę, iż samo pozycjonowanie SEO jest dość ważnym procesem i kiedy zależy nam na rozkręcaniu biznesu to warto jest go wprowadzać. Niedawno ukazał się ciekawy wpis https://www.telewizjaolsztyn.pl/wiadomosci/s/8570,pozycjonowanie-stron-co-warto-o-nim-wiedziec gdzie można przeczytać o samych superlatywach pozycjonowania stron. Ja się piszę na taką reklamę w sieci.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajne informacje. Ogólnie cały Twój blog jest bardzo interesujący i dostarcza mnóstwo ciekawej wiedzy, więc mam nadzieje, że niedługo dodasz coś nowego.O pozycjonowaniu można również poczytać np na https://www.nowapozycja.pl/pozycjonowanie-stron-katowice/

  OdpowiedzUsuń
 5. Naprawdę świetnie napisane. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń